Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Указом Президента України Володимира Зеленського від 11 травня 2021 року № 189/2021затверджено Річну національну програму під егідою Комісії Україна — НАТО на 2021 рік.
Як зазначено в Указі, Програма є системним документом, який містить опис реформ за відповідними напрямами, визначає їх стратегічну мету, цілі, пріоритетні завдання, необхідні для забезпечення ефективної планомірної реалізації закріпленого Конституцією України стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору.
Однією зі стратегічних цілей Програми є діяльність судових, правоохоронних органів і кримінально-виконавчих установ, а саме:
"СТРАТЕГІЧНА МЕТА 1.4. Діяльність судових, правоохоронних органів і кримінально-виконавчих установ ґрунтується на принципах верховенства права
Ціль 1.4.1. Незалежна, ефективна, доступна та відповідальна судова влада, якій довіряє суспільство
З метою досягнення цілі визначено очікувані результати до кінця 2025 року.
1.4.1.1. Судові справи розглядаються в розумні строки за принципами рівності учасників, змагальності, гласності і відкритості судового процесу та з використанням сучасних технічних засобів, що досягається виконанням таких пріоритетних завдань:
а) розроблення та затвердження стратегії розвитку судової системи України (строк виконання — 2021 рік);
б) упровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (строк виконання — 2025 рік);
в) запровадження медіації як позасудової процедури врегулювання конфлікту (спору) (строк виконання — 2022 рік);
г) визначення критеріїв допуску справ до провадження у Верховному Суді (строк виконання — 2025 рік);
ґ) удосконалення системи рівного та неупередженого розподілу справ між суддями, зокрема визначення судді та (або) складу колегії суддів на всіх стадіях судового провадження (строк виконання — 2022 рік);
д) забезпечення достатнього фінансового забезпечення суддів та діяльності судів (строк виконання — постійно).
1.4.1.2. Доброчесний та високопрофесійний суддівський корпус функціонує на засадах відповідальності і підзвітності перед суспільством, що досягається виконанням таких пріоритетних завдань:
а) оптимізація процедури добору кандидатів на посаду судді місцевого суду (строк виконання — 2022 рік);
б) забезпечення належної діяльності Служби судової охорони (строк виконання — 2022 рік);
в) підвищення інституційної спроможності Вищої ради правосуддя (строк виконання — 2022 рік).
1.4.1.3. Правосуддя в Україні є доступним для кожного громадянина, що досягається виконанням таких пріоритетних завдань:
а) упровадження нових стандартів доступності суду, органів і установ системи правосуддя для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення (строк виконання — 2025 рік);
б) розширення використання інформаційних систем для забезпечення впровадження електронного суду (строк виконання — 2021 рік)."
Повністю текст Програми за посиланням: https://bit.ly/3vWKf08